Dėmesio! Mes naudojame slapukus.
Šioje svetainėje naudojame slapukus, kurie pagerina ir Jums pritaiko svetainės funkcijas, padeda rinkti lankytojų statistiką ir pritaikyti Jums internete rodomą reklamą. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti, o slapukus ištrinti.
Sutinku Skaityti daugiau

„REWO“ sėkmingai išplatino tikslinę 3 milijonų eurų obligacijų emisiją

Nekilnojamojo turto vystymo ir investicijų bendrovė „REWO“ naujai statomam kvartalui Pilaitėje finansuoti išleido ir sėkmingai išplatino 3 mln. eurų vertės obligacijų emisiją. „REWO“ obligacijų įsigijo 80 investuotojų, vertybinių popierių paklausa pasiūlą viršijo 10 procentų.

14 mėnesių termino vertybinių popierių metinės palūkanos siekia 12 proc., palūkanos investuotojams bus išmokamos kas ketvirtį. „Emisijos sėkmė yra tikėta ir dėsninga, turint galvoje kruopštų pasirengimą ir palankią situaciją rinkoje. Lietuvos NT sektorius yra palyginti brandus ir profesionalus, todėl šiek tiek keista, kad paskutinė obligacijų emisija jame buvo išplatinta dar 2008 metais. Nors obligacijos yra brangesnė alternatyva skolinimuisi iš bankų, didesnis finansavimo įrankių rinkinys suteikia daugiau galimybių. Be to, investuotojai mums ne tik padėjo pritraukti kapitalo – jie suteikė mandatą projektui ir išreiškė pasitikėjimą „REWO“. Tai labai svarbus kompanijos reputacijai faktorius, įkvėpsiantis mus naujoms idėjoms ir naujiems projektams“, – sakė „REWO“ direktorius Edvinas Malevskis.

Tikslinė emisija leis finansuoti 74 proc. kotedžų projekto „Nok Nok Home“ , dar 26 proc. reikalingų lėšų įmonė skiria pati. Angliškų „townhouse“ tipo butų projektus „REWO“ yra įgyvendinusi ir anksčiau. Statomi kvartalai „Naujoji Anglija“ ir „Town House“ yra sėkmingai parduodami. Naujajame kvartale bendrovė ketina pastatyti 77 trijų aukštų, 80 kv. m. ploto butus, kiekvienas turės savo kiemelį, terasą, vietą automobiliui ir atskirą įėjimą. Emisijos finansų ir teisės patarėjai buvo kompleksinių verslo paslaugų teikėjai „Lewben Group“. Daliai kapitalo pritraukti buvo pasitelkta specializuota sutelktinio finansavimo platforma „Rontgen“, kuria naudojantis per 2 savaites buvo išplatinta obligacijų už 0,5 mln. eurų.

„Šis procesas buvo kruopštaus pasirengimo ir drąsos imtis naujų dalykų sintezė. Obligacijų leidyba yra ne teisinis reiškinys, o finansinio produkto kūrimas, todėl šiame procese būtina pasitelkti ir analitikus, ir finansų srities ekspertus praktikus. Be to, tai aiškus signalas mažmeniniams investuotojams – NT rinkoje atsiranda produktų, leidžiančių dalyvauti projektuose, kurie iki šiol buvo prieinami tik stambiems investuotojams. „REWO“ obligacijų galėjo įsigyti visi, pasirengę investuoti bent 1000 eurų“, – pažymėjo „Lewben Group“ finansų ir bankininkystės direktorė Agnė Daukšienė.

„REWO“ įmonių grupė NT rinkoje veikia nuo 2004 metų. Bendrovės portfelyje – daugiau nei 62 tūkst. kv. m. pastatyto ploto ir tokie žinomi projektai kaip „Tu iškių dominija“, „Subačiaus namai“, „Neries apartamentai“ Vilniuje, „Karaliaus Mindaugo apartamentai“ Kaune bei statomi „Ozo kvartetas“, „Žygimantų 12” ir kt.

Šaltinis: delfi.lt