Dėmesio! Mes naudojame slapukus.
Šioje svetainėje naudojame slapukus, kurie pagerina ir Jums pritaiko svetainės funkcijas, padeda rinkti lankytojų statistiką ir pritaikyti Jums internete rodomą reklamą. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti, o slapukus ištrinti.
Sutinku Skaityti daugiau

„Turniškių dominijoje“ – naujausios būsto technologijos

Siekdami sukurti išskirtinę, kokybišką ir patogią gyvenamąją aplinką, „Turniškių dominijos“ plėtotojai apartamentų komplekse nusprendė pritaikyti naujausias statybos technologijas ir inovatyvius inžinerinius sprendimus.

Pušyno apsuptoje teritorijoje kairiajame Neries krante, prestižiniame Turniškių rajone sparčiai statomuose apartamentuose siekiama sukurti išskirtinę gyvenimo kokybę. „Apartamentų kompleksas „Turniškių dominija“ pasižymės ne tik puikia vieta, pušynu ar patrauklia kaimynyste, bet ir aukščiausius šiuolaikinio būsto standartus atitinkančia gyvenimo kokybe, – sakė projekto pardavimo vadovė Kotryna Kunigėlė – Šiuose apartamentuose mes taikome ne tik moderniausias statybines technologijos ir inžinerinius sprendinius, bet ir patį statybos procesą organizuojame pagal statinio informacinio modeliavimo principus (BIM). Tai yra toks išmanusis modeliavimo procesas, kuris padeda greičiau, ekonomiškiau ir ekologiškiau kurti bei tvarkyti statybos projektą“.

„Turniškių dominijos“ energinio naudingumo klasė bus aukštesnė nei šiuo metu reikalauja Statybos techninis reglamentas. Pagal pastatų energinio naudingumo klasifikavimą „Turniškių dominijos“ apartamentams A klasę leis pasiekti optimalūs konstrukciniai sprendiniai ir naujausios technologijos. Tai – geoterminis šildymas, rekuperacinė sistema, saulės kolektoriai ir kiti inžineriniai sprendimai.

Geoterminis šildymas šiam objektui pasirinktas nepaisant to, kad jo įrengimas yra brangesnis už kitus šiluminės energijos gamybos būdus, tačiau gyventojams iš žemės gelmių išgaunama šiluma bus kur kas pigesnė ir praktiškesnė. Skaičiuojama, kad grunte yra sukaupta daugiau kaip 90 procentų saulės išspinduliuojamos energijos. Žiemos metu, žemiau įšalo lygio grunto temperatūra yra apie 7 laipsniai šilumos, o to visiškai pakanka siurbliui tinkamai funkcionuoti. Šilumos kolektorių sudaro vamzdžiai, užpildyti neužšąlančiu skysčiu – tokia sistema kaupia žemės šilumą ir perneša ją iki šilumos siurblio.

„Turniškių dominijoje“ montuojama geoterminio šildymo sistema unikali dar ir tuo, kad ji ne tik šildys patalpas žemės gelmėse glūdinčia šilumine energija, bet ir vėsins jas karštuoju metų laiku.

Tiek šildymas, tiek ir pasyvusis patalpų vėsinimas yra įrengti grindyse. Grindinis šildymas ir grindinis vėsinimas užtikrins tolygesni mikroklimatą patalpose. Papildomo komforto suteiks įrengtas kompiuterizuotas šildymo-vėsinimo sistemos valdymas, nuotolinė kontrolė. Galima bus reguliuoti šildymą ir vėsinimą kiekvienai patalpai atskirai. Užteks paspausti kelis mygtukus, kad temperatūra kambaryje būtų tokia, kokios norisi.

Grynas oras ir saulės energija

Gryną ir sveiką orą būstuose užtikrins „Turniškių dominijoje“ sumontuota moderni rekuperacinė sistema su priešpriešinių srautų plokšteliniais rekuperatoriais. Tokie rekuperatoriai turi ne tik šiuo metu maksimalų šiluminės energijos perdavimo arba paėmimo iš pašalinamo oro koeficientą, bet ir apsaugo nuo nepageidaujamų kvapų patalpose. Rekuperatoriai bus įrengti kiekvienam būstui atskirai, tad kiekvienas gyventojas, kiekviena šeima galės nusistatyti sau tinkamiausią, patogiausią ir patraukliausią patalpų vėdinimo rėžimą. Į būstus tiekiamą orą valys oro filtrai. Visai vėdinimo sistemai yra numatytas programuojamas valdymas su automatiniu paduodamo oro temperatūros palaikymu. „Paprastai tariant ši sistema iš išorės į patalpas pumpuojamą gryną orą dar ir išvalys, – sako projekto atstovas K.Matulevičius – Tokios filtruojančios kompaktiškos sistemos savybės sukuria galimybes ženkliai pagerinti namų klimatą ir užtikrinti patogią aplinką“.

Karšto vandens ruošimui „Turniškių dominijoje“ ant stogų bus sumontuoti saulės kolektoriai. Plokštieji vakuuminiai saulės kolektoriai yra padengti specialia danga, kuri apsaugos sistemą nuo perkaitimo.

Nematomi komforto sergėtojai

Be inžinerinių sistemų, kurios yra matomos plika akimi, „Turniškių dominijoje“ taikomi ir energiškai efektyvūs konstrukciniai sprendiniai, kurie pasibaigus statyboms taps nematomais, bet atliks savo darbą kuriant geresnę ir sveikesnę gyvenamąją aplinką. „Taip mes skiriame ypatingą dėmesį šiluminių tiltelių prevencijai pastato konstrukcijose ir maksimaliam jų sandarumui“, – pasakoja projekto atstovas K.Matulevičius.

Balkonuose ir kitose išsikišusiose konstrukcijose čia jau sumontuoti specialūs šiluminių tiltelių trūkio elementai, taip vadinamos „termojungtys“, kurios apsaugo konstrukcijas nuo šiluminių tiltelių atsiradimo, šiluminės energijos praradimų per pastato atitvaras ir patalpų mikroklimato pokyčių šaltuoju metų laiku.

Visi apartamentuose montuojami mediniai langai bus įstatyti izoliaciniame fasado sluoksnyje, specialiose laikančiose konstrukcijose, todėl patalpose nedrėks langų angokraščiai, neatsiras pelėsis. Visos langų jungtys su sienomis bus sandariai izoliuotos specialiomis sandarinimo juostomis, todėl nebus skersvėjų, o oro temperatūra tiek prie pat lango tiek ir toliau nuo jo bus vienoda, tolygi.

„Išskirtinėje vietoje, nuostabios gamtos apsuptyje statant šiuos būstus būtų nuodėmė neatsižvelgti į tai, kad čia turi būti užtikrinta ir ypatinga gyvenimo kokybė, – sako K.Matulevičius – Visos mūsų pastangos, statant šį išskirtinį objektą, yra nukreiptos į tai, kad sukurtume patogų ir komfortiška būstą“.

Šaltinis: 15min.lt